MMBD6100LT1G
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
MMBD6100LT1G
Mfr.Part # : MMBD6100LT1G
Manufacturer : onsemi
Description : DIODE ARRAY GP 70V 200MA SOT23-3
Stock : 14115
Product Category : Diodes - Rectifiers - Arrays
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) : 200mA (DC)
Current - Reverse Leakage @ Vr : 100 nA @ 50 V
Diode Configuration : 1 Pair Common Cathode
Diode Type : Standard
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature - Junction : -55°C ~ 150°C
Package / Case : TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Product Status : Active
Reverse Recovery Time (trr) : 4 ns
Speed : Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Supplier Device Package : SOT-23-3 (TO-236)
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) : 70 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If : 1.1 V @ 100 mA