CHV2512-FX-1005ELF
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
CHV2512-FX-1005ELF
Mfr.Part # : CHV2512-FX-1005ELF
Manufacturer : Bourns, Inc.
Description : RES SMD 10M OHM 1% 1W 2512
Stock : 1040
Product Category : Chip Resistor - Surface Mount
Composition : Thick Film
Features : High Voltage
Number of Terminations : 2
Operating Temperature : -55°C ~ 155°C
Package / Case : 2512 (6432 Metric)
Power (Watts) : 1W
Product Status : Active
Resistance : 10 MOhms
Supplier Device Package : 2512
Temperature Coefficient : ±100ppm/°C
Tolerance : ±1%