FS24-100-C2
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
FS24-100-C2
Mfr.Part # : FS24-100-C2
Manufacturer : Triad Magnetics
Description : PWR XFMR LAMINATED 2.4VA TH
Stock : 12887
Product Category : Power Transformers
Center Tap : No
Current - Output (Max) : Parallel 200mA, Series 100mA
Height - Seated (Max) : 30.15mm
Mounting Type : Through Hole
Power - Max : 2.4VA
Primary Winding(s) : Dual
Product Status : Active
Secondary Winding(s) : Dual
Size / Dimension : 34.93mm L x 28.58mm W
Termination Style : PC Pin
Type : Laminated Core
Voltage - Isolation : 4200Vrms
Voltage - Primary : 115V, 230V
Voltage - Secondary (Full Load) : Parallel 12V, Series 24V